Κάισσα Κορυδαλλού
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Shonnen Jump Orlando, Florida

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Shonnen Jump Orlando, Florida Empty Shonnen Jump Orlando, Florida

Δημοσίευση  MihawK Κυρ Σεπ 27, 2009 1:36 am

Shonnen Jump Orlando,Florida:
http://www.yugioh-card.com/en/events/sjc/2009_09_Orlando/index.html
diafores ekplh3eis eixe auto to shonnen!!!!
Spellcasters FTW!!!
MihawK
MihawK
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2009
Ηλικία : 33
Τόπος : Κορυδαλλός

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Shonnen Jump Orlando, Florida Empty Απ: Shonnen Jump Orlando, Florida

Δημοσίευση  Phil Δευ Σεπ 28, 2009 5:26 am

Τεράστια απογοήτευση. Πάνω από τους μισούς ls.
Τα glads πουθενά. Οι εμπνεύσεις κουλές και η όποια προσπάθεια προσαρμογής στο νέο format ατυχής.
Τα ls απέδειξαν ότι είναι πολύ ασταθή για να γίνουν το πρώτο ντεκ- δεδομένου ότι τα έπαιξαν 400 άτομα.
Η καινοτομία destiny-zombies είναι omg wtf, στην καλύτερη. Ουδέν σχόλιο για το plant-debris dragon-junk warrior deck. Ντροπή του και που το πήρε μαζί του. Το sky scourge άθλιο- απλώς αιφνιδίασε... Το vayu turbo του Herera δεν μου αρέσει, απλούστατα γιατί δεν μου φαίνεται ικανό για τίποτα. Τέλος ο champ. Έπαιξε ένα bw κλασικό, με 2 vayu+grepher... Εντάξει, από όσο είδαμε, τα vayu δεν έκαναν τίποτα. Μέχρι που τα έστελνε με allure. Πιο πολύ δούλεψε το τέλειο black whirlwind και το προ-banlist deck με ένα όμως gale.
Ιδιαίτερη μνεία θα κάνω στα oppression που είχε main... Δόξα τω Θεώ που δεν του ήρθανε!
Δεν καταλαβαίνω καθόλου, τί θα έκανε τότε. Εντάξει, δεν κόβει vayu, αλλά αυτό είναι 1 κάρτα. Όλο το υπόλοιπο deck είναι specialsummonable!!!
Ήμαρτον δηλαδή!

Εν κατακλείδη, ήταν ένα Shonen ενδεικτικό κάπως του τί θα παίξει, αλλά με πολύ κακά στησίματα, στον αγώνα για πρωτοτυπία...
Ελπίζω στο επόμενο να βρουν καλύτερες ιδέες!

Υ.Γ.: Ο πρωταθλητής, γιατί είναι τόσο άσχημος; Εννοώ, σοβαρά, τον είδατε; Είναι σαν άλογο...

Phil

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Shonnen Jump Orlando, Florida Empty Απ: Shonnen Jump Orlando, Florida

Δημοσίευση  Evangelos Τρι Σεπ 29, 2009 4:30 am

Θα συμφωνησω δυστηχως...ενω φανηκε ενδιαφερον στην αρχη με την ποικιλια που εδειχναν τα featured decks μετα...κωλοφαρδα LS και only-Dark Norleras?! Opression σε Synchro Cat?! Απλα ΕΛΕΟΣ!
Επεισης εγω και ενας φιλος βγαλαμε το συμπερασμα οτι ειναι πολυ πιθανο ο τυπος με το Opression-Vayu να κανε stall στο game επειδη ουτε καν ο Table Judge δεν ηξερε αυτο το rulling με το vayu και ετσι ο αλλος εχανε απο life στον χρονο...δεν λεμε οτι εγινε ετσι αλλα ειναι μια πιθανοτητα...

Απαντηση ΥΓ. Ναι οντως...Δεν θα παραξενευομουν αν μου λεγαν οτι ειναι εξωγηινος... Laughing Laughing
Evangelos
Evangelos

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης