Κάισσα Κορυδαλλού
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

H κατάντια του Yugi....

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty H κατάντια του Yugi....

Δημοσίευση  Mitsman Πεμ Ιουλ 23, 2009 5:42 pm

Επειδή το συζήτησα πολύ πρόσφατα, έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι το Yugioh έχει καταντήσει κουραστικό...

Με κάθε νέα συλλογή βγαίνει ένα Otk deck το οποίο άνετοτατα άσχετα από το τι θα κάνει ο αντίπαλος παίρνει το ματς σε 5 με 10 λεπτά το πολύ. Παίζω από την πρώτη μέρα και αυτός είναι ένας από τους λόγους που σκέφτηκα άπειρες φορές να σταματήσω. Από περιέργεια δοκίμασα κάποιες φορές κάποια από αυτά τα Decks αλλά όπως αναμενόταν δεν μου έκαναν αίσθηση.... Χάνει την ουσία του, πάυει να είναι παιχνίδι. Βασικά ήταν και ο λόγος που ξαναξεκίνησα ματζικ...

Στο Yugioh έχουν χαθεί οι ισσοροπίες. Ισως τα πράγματα να είναι καλύτερα από την εποχή που έπαιζε μονο Tele-Dad όμως ιδιαίτερη βελτίωση δεν υπάρχει. Π.χ. κάρτες όπως ο Dark strike Fighter δεν έπρεπε να βγουν ποτέ όχι να παίζουν και σε τριάδες...
Mitsman
Mitsman
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2009
Ηλικία : 35
Τόπος : Νίκαια

https://kaissakorydallou.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty Απ: H κατάντια του Yugi....

Δημοσίευση  MihawK Παρ Ιουλ 24, 2009 10:13 pm

nai ontws exei katanthsei kourastiko alla den skothzomai kai polu giati etsi ki alliws gia thn plaka kai thn parea paizoume mexri na mpoun ratings toulaxiston Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
MihawK
MihawK
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2009
Ηλικία : 33
Τόπος : Κορυδαλλός

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty !@#

Δημοσίευση  Ichimaru_Gin7 Κυρ Ιουλ 26, 2009 5:44 am

αμα σας φαινεται κουραστικο το παιχνιδι τωρα...τι να πω και εγω ο κακομοιρης που ετρωγα τα cyber-jar FTK στη μαπα!!!βασικα πιστευω οτι ΟΤΚ πρεπει να υπαρχουν παντα μερικα στην ''πιατσα''.τωρα δυσκολα να μην ειναι πολυ ban γιατι ετσι πουλανε καρτες.τα ΟΤΚ εμενα μου αρεσουν γιατι εχει μια πιο γρηγορη ροη το παιχνιδι και αρκετη ''σασπενς''.βαριεμαι το στυλ παιζω αυτο.παιξε.τραβαω.κανω αυτο.παιξε.κλπ...τα ΟΤΚ ντεκς δινουν αλλη νοοτροπια στο παιχνιδι...ετσι τουλαχιστον νομιζω εγω. bounce
Ichimaru_Gin7
Ichimaru_Gin7

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 26/07/2009
Ηλικία : 38
Τόπος : Στο πηγάδι της Sadako με 100.000 Morgan Katarn απο πάνω!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty Απ: H κατάντια του Yugi....

Δημοσίευση  MihawK Κυρ Ιουλ 26, 2009 5:49 am

e enta3ei na einai grhgoro alla oxi kai toso polu, to exoun g..........sei to 8ema as to kanoun ligo pio argo
kalytera 8a einai pisteuw an oxi gia olous gia tous perissoterous toulaxiston Smile Smile Smile
MihawK
MihawK
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2009
Ηλικία : 33
Τόπος : Κορυδαλλός

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty Απ: H κατάντια του Yugi....

Δημοσίευση  deathstv Κυρ Ιουλ 26, 2009 5:38 pm

MihawK έγραψε:e enta3ei na einai grhgoro alla oxi kai toso polu, to exoun g..........sei to 8ema as to kanoun ligo pio argo
kalytera 8a einai pisteuw an oxi gia olous gia tous perissoterous toulaxiston Smile Smile Smile

symfwnw....

exei para 3efygei to 8ema. to paixnidi epapse na einai egkefaliko kai egine kolofardias.........exeis kalo xeri ???? nikas................den exeis???? pame to epomeno

deathstv
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ημερομηνία εγγραφής : 22/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty Απ: H κατάντια του Yugi....

Δημοσίευση  Mitsman Κυρ Ιουλ 26, 2009 11:07 pm

Βασικά το Yugi πλέον κουράζει και καταντά μονότονο... Παντα υπήρχαν otk decks αλλα τωρα παράγινε το κακο. Ουσιαστικα αν ανοιξεις καλο πρωτο χερι σε Cat Synchro, Blackwing κτλ ειναι game.... Ρωτήστε οσους επαιξαν χτες μαζι μου... Cool
Mitsman
Mitsman
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2009
Ηλικία : 35
Τόπος : Νίκαια

https://kaissakorydallou.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

H κατάντια του Yugi.... Empty Απ: H κατάντια του Yugi....

Δημοσίευση  Evangelos Κυρ Σεπ 27, 2009 2:04 am

Aν και η γνωμη μου μετα την νεα ban list ειναι αυτο το θεμα να διαγραφει πληρως....εχω παντα και τις επιφυλαξεις μου,αφου τουλαχιστον εδω στην θεσ/νικη ο κοσμος εχει γεμισεις Blackwings...αλλα και παλια αυτο για λιγο,γιατι οι νεοι πιο πολλοι παιχτες που ενθουσιαστηκαν σε 1η ματια με το swarming και γενικα το potential του deck, ειδαν οτι δεν τρεχει παντα τοσο καλα ή δεν τρεχει το ιδιο καλα γι αυτους Laughing (ασε που καποιοι φαγανε τρελο ξυλο,νιλα αλλα και κολλημα αφου ειδαν deck οπως το δικο μου D- Diva και το Antimeta Gadget του εφραιμιδη) Razz ...οποτε το φορματ παει καλα
Evangelos
Evangelos

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 20/07/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης